Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: Infrastruktura lotnicza

Kolorowe i bezpieczne wakacje z Lotniskiem Chopina

12 Sierpień 2012

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych podróżników Lotnisko Chopina przygotowało gadżety dla ich rodziców. Każda rodzina odlatująca z Warszawy może poprosić teraz przy odprawie o tzw. infobandy, czyli kolorowe opaski na rękę pozwalające zidentyfikować dziecko w przypadku zagubienia.

czytaj więcej

zdjęcie

Spadek ruchu cargo na Lotnisku Chopina w I półroczu 2012 roku

12 Sierpień 2012

Blisko 21,5 tys. ton cargo odprawiono na Lotnisku Chopina w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 r. To o 0,8 proc. mniej niż w tym samym okresie 2011 r.

czytaj więcej

zdjęcie

Nowa baza techniczna statków powietrznych w Porcie Lotniczym Katowice

20 Lipiec 2012

19 lipca 2012 roku w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oficjalnie otwarto bazę techniczną statków powietrznych. Baza, która funkcjonuje już od kilkunastu dni, mieści się w nowym hangarze technicznym wybudowanym przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, spółkę zarządzającą pyrzowickim lotniskiem. Hangar w Katowicach jest obecnie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Obsługą techniczną samolotów zajmie się jedna z największych firm obsługujących statki powietrzne w kraju - LineTech Aircraft Maintenance.

czytaj więcej

zdjęcie

Drugie lotnisko dla Warszawy i Mazowsza już otwarte

19 Lipiec 2012

16 lipca 2012 roku Port Lotniczy Warszawa/Modlin rozpoczyna działalność jako lotnisko pasażerskie. Port został wpisany do rejestru lotnisk cywilnych jako lotnisko użytku publicznego, co oznacza, że może obsługiwać regularne rejsy statków powietrznych.

czytaj więcej

zdjęcie

Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost rozwija skrzydła

5 Lipiec 2012

Minął rok od momentu uruchomienia lotów do Warszawy i z powrotem. 20 czerwca 2011 roku, o godz. 7.30 samolot przewoźnika SprintAir odbył swój pierwszy lot do stolicy. Od tego czasu z połączenia lotniczego skorzystało 12 595 pasażerów. Samolot, który każdorazowo zabiera 33 osoby, odbył 602 rejsy. – Możemy powiedzieć, że prognoza już została wykonana – powiedziała marszałek Elżbieta Polak.

czytaj więcej

zdjęcie

Zmiany prawa w zakresie opłat lotniskowych

4 Lipiec 2012

Urząd Lotnictwa Cywilnego przekazał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie opłat lotniskowych. Rozporządzenie określa szczegółowe wymagania dotyczące ustalania i zatwierdzania opłat lotniskowych, z uwzględnieniem zasad określonych w ustawie – Prawo lotnicze oraz zasad wynikających z przepisów międzynarodowych.

czytaj więcej

zdjęcie

Wkrótce na Lotnisku Chopina siedem nowych rękawów pasażerskich

2 Lipiec 2012

Polsko-amerykańskie konsorcjum firm SILVER-NET i JBT AeroTech Jetway Systems dostarczy i zamontuje siedem nowych Lotniczych Rękawów Pasażerskich na Lotnisku Chopina w Warszawie.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 25 26 27 28 następne »