Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: operatorzy pocztowi

Poczta Polska wprowadza darmowe ubezpieczenie w przesyłkach Pocztex

4 Grudzień 2012

Pocztex – kurierskie ramię Poczty Polskiej- oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłek. Oznacza to, że wszystkie przesyłki objęte są ubezpieczeniem z gwarancją wypłaty odszkodowania do 1000 zł.

czytaj więcej

zdjęcie

Poczta Polska wprowadza ostatnie zmiany na miesiąc przed uwolnieniem rynku pocztowego

4 Grudzień 2012

Przesyłki Poczty Polskiej będą szybciej trafiały do adresatów. Firma dostała blisko 900 tys. dolarów, czyli 3 mln zł od Światowego Związku Pocztowego, na rozbudowę systemu poprawiającego monitorowanie terminowości dostarczania listów i paczek. Pocztowcy pracują również nad nowymi usługami, w tym internetowymi, co ma poprawić jakość obsługi i przyciągnąć nowych klientów. Wszystko po to, by móc zmierzyć się z prywatnymi operatorami po otwarciu rynku pocztowego od nowego roku.

czytaj więcej

zdjęcie

Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

4 Grudzień 2012

Całodobowe urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek – rozlokowane w 24 sklepach Kaufland na Słowacji – to dopiero początek międzynarodowej ofensywy Grupy Integer.pl za południową granicą. Testowe uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera cykl akcji promocyjnych, które rozpoczęły się już 24 listopada i potrwają aż do Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

zdjęcie

Pocztowcy walczą o równouprawnienie

4 Grudzień 2012

Polski Sejm – po latach batalii o ‘wolny’ rynek pocztowy – uchwalił nową Ustawę Prawo pocztowe, która liberalizuje ten sektor gospodarki zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Jedyną pozytywną zmianą – z perspektywy niezależnych operatorów - jest ‘uwolnienie’ segmentu przesyłek do 50g i tym samym zniesienie monopolu Poczty Polskiej. Niestety wiele procedur i kwestii formalno-prawnych nie zostało uwzględnionych w nowych przepisach.

czytaj więcej

zdjęcie

Listonosze InPost doręczają przekazy Western Union

23 Listopad 2012

InPost Finanse – niezależny operator finansowy z Grupy Integer.pl - umacnia pozycję w segmencie świadczeń gotówkowych. Spółka podpisała kontrakt z Western Union, światowym liderem na rynku przelewów międzynarodowych, działającym w Polsce od ponad 20 lat. Dzięki umowie, przekazy pieniężne Western Union będą bezpłatnie dostarczane bezpośrednio do klienta. To pierwsza tego typu rozwiązanie na polskim rynku usług finansowych.

czytaj więcej

zdjęcie

Więcej reklamy bezpośredniej po zniesieniu monopolu Poczty Polskiej

23 Listopad 2012

Zamiast stosów ulotek i folderów reklamowych, które zwykle od razu trafiają do kosza, spersonalizowana oferta reklamowa na nasze nazwisko. Usługa direct mail, czyli kierowanie oferty reklamowej do konkretnego adresata w formie tradycyjnego listu, będzie mogła rozwinąć się po 1 stycznia 2013 roku. Dzięki zniesieniu monopolu Poczty Polskiej na dostarczanie przesyłek do 50 gramów, ceny tej usługi znacznie się obniżą, co powinno zainteresować nią kolejne firmy. Tym bardziej, że klienci chętniej odpowiadają na taką ofertę – współczynnik odpowiedzi może wynieść nawet kilkadziesiąt procent.

czytaj więcej

zdjęcie

Fiński operator pocztowy Itella będzie przez 8 lat dostarczał z Pocztą Polską mandaty

17 Listopad 2012

Fiński operator pocztowy Itella chce rozwijać wspólne przedsięwzięcia z Pocztą Polską, ale również z innymi operatorami pocztowymi. Spółka nie zamierza zajmować się bezpośrednim doręczaniem przesyłek, nawet po uwolnieniu rynku na początku 2013 roku. Chce skoncentrować się na innych sektorach i zadaniach, np. drukowaniu, pakowaniu czy skanowanu dokumentów. Od kilku dni pracuje z Pocztą Polską i Orange Polska przy dostarczaniu mandatów za przekroczenia prędkości zarejestrowane na fotoradarach.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 5 6 7 następne »