Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: Paliwa

Rynek paliw - w grudniu na stacjach nie będzie drożej

4 Grudzień 2012

W tym tygodniu detaliczne ceny na stacjach paliw spadły już znacznie mniej, niż w przypadku poprzednich notowań. Grudzień zaczniemy zatem na poziomach bliskich 5,55 zł/l benzyny i 5,63 zł za litr diesla. Co prawda zmiana jest nieduża, ale przez ostatnie cztery tygodnie Pb95 potaniała o 16 gr, a od początku października aż o 30 gr.

czytaj więcej

zdjęcie

Rośnie szara strefa w branży paliwowej

3 Grudzień 2012

Skarb Państwa traci na paliwowej szarej strefie nawet 3 mld zł rocznie. Dystrybutorzy i właściciele stacji narzekają na związane z tym spadające obroty i chcą zmiany prawa – m.in. obniżenia limitu wwozu paliw z krajów trzecich i zmian podatkowych. Bez tego stacje zaczną bankrutować – przekonują przedstawiciele branży.

czytaj więcej

zdjęcie

Rynek paliw - obniżki na stacjach wyhamowały

27 Listopad 2012

Kierowcy, poza użytkownikami samochodów z instalacją na gaz, za tankowanie płacą w tym tygodniu mniej. Skala spadku jest już jednak wyraźnie mniejsza niż na początku miesiąca, a drożejąca w związku z sytuacją w Strefie Gazy ropa naftowa powoduje, że w najbliższych dniach taniej już raczej nie będzie.

czytaj więcej

zdjęcie

Rynek paliw - benzyna tanieje, a gaz drożeje

23 Listopad 2012

Już czwarty tydzień z rzędu na stacjach paliw w Polsce dominują obniżki. Kolejne spadki ceny benzyn i oleju napędowego z pewnością ucieszą kierowców tankujących te paliwa. Mniej powodów do zadowolenia będą mieć właściciele samochodów na gaz, który podrożał o 3 grosze i kosztuje średnio 2,74 zł/l.

czytaj więcej

zdjęcie

Arktyczny DieselGold już dostępny na stacjach Statoil

23 Listopad 2012

Rozpoczęła się sprzedaż specjalnie przygotowanego na zimę arktycznego oleju napędowego DieselGold, z Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP) do –32°C1. Paliwo to oferowane jest na specjalnie oznaczonych stacjach Statoil w całej Polsce2. Przed nadejściem zimy warto też przypomnieć o przygotowaniu pojazdu na nadchodzące niskie temperatury.

czytaj więcej

zdjęcie

Rynek paliw - obniżka wciąż prawdopodobna

17 Listopad 2012

Ostatnie dni to przyjemne niespodzianki dla kierowców – na stacjach ceny benzyny solidnie się obniżyły. Na przestrzeni miesiąca spadek dla Pb95 wyniósł ponad 25 gr/l, a w przypadku diesla około 10 gr/l. Niestety w takich sytuacjach budzą się niepokoje –jak długo jeszcze uda się dolewać paliwa taniej?

czytaj więcej

zdjęcie

Rynek paliw - długi weekend z miłą niespodzianką

5 Listopad 2012

Ceny paliw w okresie wzmożonych wyjazdów podczas dni Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych stanowią spore zaskoczenie i miłą niespodziankę dla kierowców. Nasze środowe badanie wykazało, że benzyna potaniała na stacjach o dwanaście groszy. Czyżby to nie miał jeszcze być koniec cenowych redukcji?

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 29 30 31 32 następne »