Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: Poczta

Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

4 Grudzień 2012

Całodobowe urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek – rozlokowane w 24 sklepach Kaufland na Słowacji – to dopiero początek międzynarodowej ofensywy Grupy Integer.pl za południową granicą. Testowe uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera cykl akcji promocyjnych, które rozpoczęły się już 24 listopada i potrwają aż do Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

zdjęcie

Pocztowcy walczą o równouprawnienie

4 Grudzień 2012

Polski Sejm – po latach batalii o ‘wolny’ rynek pocztowy – uchwalił nową Ustawę Prawo pocztowe, która liberalizuje ten sektor gospodarki zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Jedyną pozytywną zmianą – z perspektywy niezależnych operatorów - jest ‘uwolnienie’ segmentu przesyłek do 50g i tym samym zniesienie monopolu Poczty Polskiej. Niestety wiele procedur i kwestii formalno-prawnych nie zostało uwzględnionych w nowych przepisach.

czytaj więcej

zdjęcie

Już niecałe 45 dni dzieli Polaków od wolnego rynku pocztowego

16 Listopad 2012

Wielkimi krokami zbliża się liberalizacja rynku pocztowego. Od 1 stycznia 2013 roku wszyscy operatorzy pocztowi będą mogli realizować przesyłki do 50g bez dotychczasowych barier cenowych! Wejdź na stronę Wolnyrynekpocztowy.pl i rozpocznij wielkie odliczanie razem z InPost!

czytaj więcej

zdjęcie

Nowe idzie, stare jedzie - batalia o rynek pocztowy nie ustaje

14 Październik 2012

Na europejskich rynkach pocztowych trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia najważniejszego, trzeciego etapu i tym samym całkowitej liberalizacji wspólnotowego sektora pocztowego. Polska – jako jeden z dziesięciu bastionów monopolu – skorzystała z okresu przejściowego, oddalającego o dwa lata dostęp niezależnych operatorów do równoprawnego działania w warunkach wolnej konkurencji rynkowej.

czytaj więcej

zdjęcie

Prawo pocztowe na Radzie Ministrów. UKE: czekamy tylko na ustawę

30 Wrzesień 2012

Dnia 25.09.2012 rząd zajął się projektem ustawy Prawo pocztowe. To ostatni etap na drodze do liberalizacji rynku pocztowego. Zgodnie z planem, Poczta Polska utraci monopol z końcem tego roku. Zdaniem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdaleny Gaj, termin ten nie jest zagrożony. Równolegle do prac sejmowych, UKE zamierza rozpocząć kampanię informacyjną na temat nowych przepisów na rynku pocztowym.

czytaj więcej

zdjęcie

Paczkomaty InPost pojawią się w Australii

18 Lipiec 2012

Paczkomaty InPost – rewolucyjne rozwiązanie pocztowo-kurierskie – wchodzą na rynek australijski. Grupa Integer.pl wraz z firmą NeoPost wygrały przetarg organizowany przez Australia Post na dostawy Paczkomatów InPost. Pierwsze zlecenie australijskiego operatora narodowego opiewa na 250 maszyn, z czego 50 będzie dostarczonych do końca 2012 roku.

czytaj więcej

zdjęcie

1000 nowych Paczkomatów do końca 2012 roku

4 Lipiec 2012

Grupa Integer.pl rozpoczęła pierwszy etap globalnej strategii rozwoju sieci całodobowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek. Do końca 2012 roku rozlokowanych zostanie 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 400 w Rosji, 200 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 5 6 7 8 następne »