Strona Główna > Aktualności > Bezpieczeństwo w TSL > Pół miliona papierosów przewożonych luzem, zatrzymanych przez Służbę Celną

Pół miliona papierosów przewożonych luzem, zatrzymanych przez Służbę Celną

[ 22 Wrzesień 2012 ] Drukuj
Pół miliona papierosów przewożonych luzem, zatrzymanych przez Służbę Celną

W dniu 19.09.2012 r. łódzcy celnicy prowadzili rutynowe działania kontrolne w okolicach Brzezin. W toku działań, w miejscowości Lipiny, zatrzymano do kontroli samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter.

W kontrolowanym pojeździe funkcjonariusze znaleźli 119 kartonowych pudeł z nietypową zawartością. We wszystkich kartonach znajdowały się papierosy, ułożone luzem. Po przeliczeniu okazało się, iż w każdym kartonie znajduje się 4.200 szt. papierosów.

Sposób zapakowania i przewożenia zatrzymanych papierosów świadczy o zamiarze ich dalszego przepakowania w opakowania jednostkowe - folie strunowe lub podrabiane paczki - i skierowanie do dalszej sprzedaży.

Łącznie w samochodzie, funkcjonariusze znaleźli 499.800 szt. papierosów luzem. Ilość ta pozwala na wprowadzenie do obrotu blisko 25.000 zł. paczek podrabianych papierosów, o wartości niemal 250.000 zł.

Kierowcy pojazdu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Było to pierwsze ujawnienie transportu tak znacznej ilości papierosów luzem dokonane przez łódzkich celników.


Dodaj Komentarz