Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: rynek pocztowy

Poczta Polska wprowadza darmowe ubezpieczenie w przesyłkach Pocztex

4 Grudzień 2012

Pocztex – kurierskie ramię Poczty Polskiej- oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłek. Oznacza to, że wszystkie przesyłki objęte są ubezpieczeniem z gwarancją wypłaty odszkodowania do 1000 zł.

czytaj więcej

zdjęcie

Poczta Polska wprowadza ostatnie zmiany na miesiąc przed uwolnieniem rynku pocztowego

4 Grudzień 2012

Przesyłki Poczty Polskiej będą szybciej trafiały do adresatów. Firma dostała blisko 900 tys. dolarów, czyli 3 mln zł od Światowego Związku Pocztowego, na rozbudowę systemu poprawiającego monitorowanie terminowości dostarczania listów i paczek. Pocztowcy pracują również nad nowymi usługami, w tym internetowymi, co ma poprawić jakość obsługi i przyciągnąć nowych klientów. Wszystko po to, by móc zmierzyć się z prywatnymi operatorami po otwarciu rynku pocztowego od nowego roku.

czytaj więcej

zdjęcie

Pocztowcy walczą o równouprawnienie

4 Grudzień 2012

Polski Sejm – po latach batalii o ‘wolny’ rynek pocztowy – uchwalił nową Ustawę Prawo pocztowe, która liberalizuje ten sektor gospodarki zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Jedyną pozytywną zmianą – z perspektywy niezależnych operatorów - jest ‘uwolnienie’ segmentu przesyłek do 50g i tym samym zniesienie monopolu Poczty Polskiej. Niestety wiele procedur i kwestii formalno-prawnych nie zostało uwzględnionych w nowych przepisach.

czytaj więcej

zdjęcie

Już niecałe 45 dni dzieli Polaków od wolnego rynku pocztowego

16 Listopad 2012

Wielkimi krokami zbliża się liberalizacja rynku pocztowego. Od 1 stycznia 2013 roku wszyscy operatorzy pocztowi będą mogli realizować przesyłki do 50g bez dotychczasowych barier cenowych! Wejdź na stronę Wolnyrynekpocztowy.pl i rozpocznij wielkie odliczanie razem z InPost!

czytaj więcej

zdjęcie

Nowe idzie, stare jedzie - batalia o rynek pocztowy nie ustaje

14 Październik 2012

Na europejskich rynkach pocztowych trwają ostatnie przygotowania do wdrożenia najważniejszego, trzeciego etapu i tym samym całkowitej liberalizacji wspólnotowego sektora pocztowego. Polska – jako jeden z dziesięciu bastionów monopolu – skorzystała z okresu przejściowego, oddalającego o dwa lata dostęp niezależnych operatorów do równoprawnego działania w warunkach wolnej konkurencji rynkowej.

czytaj więcej

zdjęcie

Ocena rozwiązań zawartych w projekcie ustawy prawo pocztowe

17 Wrzesień 2012

Wdrożenie III dyrektywy pocztowej ma nastąpić 31 grudnia tego roku, a wraz z 1 stycznia 2013 otworzy się polski rynek dla pozostałych operatorów pocztowych. Czy możemy spodziewać się zapowiadanej równości na rynku? Jak oceniane są obecne rozwiązania zawarte w projekcie ustawy prawo pocztowe?

czytaj więcej

zdjęcie

Wspieranie rozwoju konkurencji na rynku pocztowym

17 Wrzesień 2012

Głównym beneficjentem korzyści wynikających z liberalizacji rynku pocztowego ma być jego klient. Otwarcie rynku wraz z 1 stycznia 2013 roku i zwiększenie konkurencyjności na pewno będzie miało wpływ na ceny i jakość świadczonych usług. Kto stanie się największym graczem na rynku? Jaka będzie pozycja Poczty Polskiej?

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 następne »