Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: transport drogowy

Zanieczyszczenia ruchu samochodowego nadal szkodliwe dla zdrowia w wielu częściach Europy

3 Grudzień 2012

Transport w Europie jest odpowiedzialny za szkodliwe poziomy zanieczyszczeń powietrza oraz jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Według ostatniego raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA), wiele spośród wynikających z tego problemów środowiskowych można rozwiązać poprzez zintensyfikowanie wysiłków zmierzających do realizacji nowych celów Unii Europejskiej.

czytaj więcej

zdjęcie

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki giełdom transportowym

16 Listopad 2012

Główna zasada funkcjonowania giełdy ładunków i przestrzeni transportowych jest łatwa do wyjaśnienia. Każdy dysponent, który pracuje w spedycji lub firmie transportowej zna sytuację, kiedy to ma do dyspozycji pojazd, ale nie ma ładunku, bądź ma ładunek, ale brakuje mu wolnego pojazdu. Właśnie w takich sytuacjach do akcji wkracza giełda transportowa.

czytaj więcej

zdjęcie

Giełda transportowa Trans.eu wchodzi na Białoruś i do Turcji

5 Listopad 2012

Operator Systemu Trans.eu umacnia swą międzynarodową pozycję i otwiera kolejne filie zagraniczne. Po oddziałach w Niemczech, na Słowacji, na Litwie i na Ukrainie przedstawicielstwa Grupy Trans.eu pojawiły się w Mińsku i w Istambule.

czytaj więcej

zdjęcie

Prawie 280.000 palet przewiezionych do Niemiec w ciągu minionych 10 lat

5 Listopad 2012

Mija właśnie 10 lat współpracy pomiędzy PEKAES, największą polską firmą w branży TSL, a Emons – niemiecką firmą logistyczno-transportową o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. W ciągu minionej dekady, dzięki usługom niemieckiego partnera, PEKAES przewiózł prawie 280 tys. palet, co daje ponad 8,5 tys. naczep.

czytaj więcej

zdjęcie

Europejski transport utknął w letniej zapaści

23 Październik 2012

Negatywne nagłówki o europejskiej gospodarce dominują w wiadomościach od kilku miesięcy. Trudno sobie wyobrazić, żeby w takich okolicznościach rynek transportowy nie odczuł wahań. Tak też właśnie się dzieje: w trzecim kwartale roku wskazówka barometru transportowego TimoCom pokazuje stosunek frachtów do wolnych powierzchni ładunkowych na poziomie 47:53 (w kategorii: z „wszystkie kraje” do „wszystkie kraje”).

czytaj więcej

zdjęcie

Unilever - przejedziemy po Polsce o 20 milionów kilometrów mniej

10 Październik 2012

Na mocy kontraktu podpisanego z Unią Europejską, Unilever zmniejszy dystans przemierzany przez samochody ciężarowe firmy w Europie o około 200 mln kilometrów rocznie. Aż 10% redukcji dystansu to transport towarów firmy po naszym kraju. Cała operacja zakończy w czwartym kwartale 2014 roku, dzięki wdrożeniu nowego systemu logistycznego, współfinansowanego ze środków unijnych.

czytaj więcej

zdjęcie

Powstał Transportowy model symulacyjny miasta Gdańska

1 Październik 2012

Jakie natężenie ruchu będzie w Gdańsku w 2015, 2025 i 2035 roku? I czemu właściwie służyć mają te prognozy? Powstał „Transportowy model symulacyjny miasta Gdańska” – jedno z najlepszych narzędzi do wykonywania prognoz i analiz transportowych, pozwalających na nowoczesne planowanie i zarządzanie systemem transportowym.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 50 51 52 53 następne »