Strona Główna > Aktualności > Wyniki dla Tagu: transport lotniczy pasażerski

Polski rynek lotniczy po dwóch trzęsieniach ziemi

12 Sierpień 2012

Upadek OLT Express, a tym samym likwidacja wielu krajowych połączeń lotniczych to nie tylko strata dla pasażerów. Oznacza to też, że staną inwestycje związane z rozwojem mniejszych lotnisk w kraju. – Lukę po OLT może wypełnić tylko któryś z działających przewoźników: LOT lub Eurolot – uważa Eryk Kłopotowski, ekspert rynku lotniczego. – Próba wejścia nowej firmy na polski rynek będzie dla niej ogromnym ryzykiem.

czytaj więcej

zdjęcie

Linie OLT Express zawiesiły działalność!

26 Lipiec 2012

W dniu 26.07.2012 na stronie przewoźnika - www.oltexpress.com pojawiło się oświadczenie o zawieszeniu wszystkich rejsów regularnych i sprzedaży biletów.

czytaj więcej

zdjęcie

Najpopularniejszym samolotem świata podróżowało już 7 miliardów pasażerów

10 Lipiec 2012

Od wejścia do eksploatacji w 1988 r. samolotami z rodziny A320 podróżowało już 7 miliardów pasażerów czyli tyle ,ile wynosi obecnie ludność całego świata. Samoloty z rodziny A320 latają na wszystkich kontynentach do najodleglejszych zakątków naszego globu, w tym bardzo malownicze rejony takie jak Bhutan, wschodnia część Himalajów i Antarktyda, gdzie w okresie letnim samoloty lądują na pas startowy z lodu.

czytaj więcej

zdjęcie

Linie lotnicze Emirates Airlines uruchomią połączenie Dubaj - Warszawa

5 Lipiec 2012

Linie lotnicze Emirates Airlines ogłosiły uruchomienie bezpośredniego połączenia Dubaj-Warszawa. Połączenie realizowane będzie od 6 lutego raz dziennie przez siedem dni w tygodniu.

czytaj więcej

zdjęcie

Brak postępów w sprawie liberalizacji ruchu powietrznego pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą

4 Lipiec 2012

Władze Unii Europejskiej oraz Ukrainy nie zdołały osiągnąć porozumienia w sprawie liberalizacji zasad ruchu powietrznego pomiędzy krajami-członkami w/w organizacji a Ukrainą. Przeszkodą do zakładanego zakończenia w czerwcu 2012 r. negocjacji nowej umowy w sprawie liberalizacji zasad ruchu powietrznego stały się rozbieżności związane z systemem certyfikacji statków powietrznych w krajach Unii Europejskiej i Ukrainy.

czytaj więcej

zdjęcie

Izrael wprowadza obowiązek odszkowań za odwołane i opóźnione loty

4 Lipiec 2012

Po wielomiesięcznych dyskusjach w ramach Komisji Finansowej, Kneset, parlament Izraela, przyjął ustawę wprowadzającą wzorem państw Unii Europejskiej obowiązkowe odszkodowania dla pasażerów za odwołane lub opóźnione loty. Dotychczas odszkodowania takie przysługiwały tylko pasażerom towarzystw lotniczych krajów Unii Europejskiej na trasach do i z Europy.

czytaj więcej

zdjęcie

Do Amsterdamu i Bremen na skrzydłach Eurolotu

6 Czerwiec 2012

Szesnaście nowych połączeń międzynarodowych uruchamiają w tym sezonie linie Eurolot. Od dziś (06.06) z Gdańska i Krakowa polecimy bezpośrednio do Amsterdamu. Ze stolicy Pomorza udamy się też do Bremen. Jutro (07.06) w siatce Eurolotu startuje połączenie z Wilnem. To kolejne nowości w rozkładzie polskiego przewoźnika. Linie kuszą atrakcyjnymi cenami biletów i brakiem dodatkowych opłat za bagaż.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 5 następne »