Strona Główna > Aktualności > Informacje logistyczne > Zwycięzca programu Grasz o staż, wybrany przez UPS

Zwycięzca programu Grasz o staż, wybrany przez UPS

[ 18 Czerwiec 2012 ] Drukuj
Zwycięzca programu Grasz o staż, wybrany przez UPS

Warszawa, 18 czerwca 2012 – Po niemal 2 miesiącach przygotowań, otrzymaniu 31 zgłoszeń, wyborze 5 finalnych prac, firma UPS wybrała zwycięzcę programu „Grasz o staż”, organizowanego przez Gazetę Wyborczą oraz PricewaterhouseCoopers. Podsumowaniem wydarzenia była odbywająca się 13 czerwca 2012 r. uroczysta gala finałowa, podczas której ogłoszono laureatów konkursu. Dwumiesięczny staż w UPS już w trakcie tegorocznych wakacji odbędzie Bartosz Franczak.

Firma UPS, w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w największym, ogólnopolskim programie stażowym organizowanym przez Gazetę Wyborczą oraz PricewaterhouseCoopers. UPS, firma z ponad 100 letnią tradycją, świadcząca usługi w Polsce od niemal 20 lat, zaoferowała zwycięzcy dwumiesięczny staż w korporacji.

W ramach konkursu uczestnicy musieli zaprezentować rozwiązania oraz propozycje aktywności związane z tematem: „Technologia jako czynnik zrównoważonego rozwoju firmy kurierskiej”. Jury wybrało najlepsze prace, a ich autorzy mieli okazję zaprezentować je osobiście przed pracownikami UPS. Z 31 nadesłanych prac, do ścisłego finału wybrano 5 najlepszych.

„Chcieliśmy by uczestnicy zmierzyli się z kwestiami zrównoważonego rozwoju i ekologii, tematami istotnymi dla UPS. Wyzwanie polegało na przedstawieniu rozwiązań technologicznych pozwalających ograniczyć wpływ aktywności i operacji firmy kurierskiej na środowisko,” wyjaśnia Magdalena Blechoska, dyrektor HR w firmie UPS. „Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i pomysłowością w dwóch dziedzinach: ograniczanie emisji CO2 generowanego podczas codziennej pracy kuriera oraz redukcja odpadów związanych z transportem przesyłek. Istotnym aspektem było również uwzględnienie specyfiki segmentu przesyłek ekspresowych i obszaru działalności globalnej firmy. Prace, w których uczestnicy wzięli pod uwagę powyższe kwestie ocenialiśmy szczególnie wysoko.”

13 czerwca w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której pracodawcy biorący udział w programie oficjalnie uhonorowali zwycięzców. Najlepszym młodym logistykiem według UPS został Bartosz Franczak, absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia ze Specjalizacją Lotnictwo na Akademii Obrony Narodowej. Bartosz Franczak przyznał, że niezmiernie cieszy go uznanie ze strony firmy i z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie stażu.

Jako firma świadcząca usługi, UPS rozumie, że to ludzie stanowią najlepsze zasoby. Program „Grasz o staż” stał się cenną okazją do znalezienia osoby utalentowanej, która mogłaby uzyskać cenną wiedzą pomocną w rozpoczęciu kariery zawodowej.

Na zwycięzcę programu czeka zaplanowany dwumiesięczny staż. W lipcu i sierpniu laureat będzie miał okazję poznać charakter pracy w UPS, a także uczestniczyć w realizacji codziennych zadań biznesowych

Nasz stażysta przyjrzy się specyfice funkcjonowania korporacji będącej globalnym liderem w branży. Zadania powierzone Bartoszowi w szczególny sposób koncentrować się będą na łańcuchu dostaw w transporcie morskim. Najważniejsze zagadnienia obejmą podstawy obsługi przesyłek w ramach frachtu morskiego, zasady prowadzenia dokumentacji z nimi związane oraz ogólną wiedzę o tego typu przewozach – podsumowuje Magdalena Blechoska.

Nadesłane w ramach programu „Grasz o staż” prace konkursowe, cechował zdaniem UPS bardzo wysoki poziom i kreatywność. Przedstawiciele firmy rozważają udział w kolejnych edycjach programu.  


Dodaj Komentarz